BioFreeze

Co je to Biofreeze?


Biofreeze je chladivý gel proti bolesti svalů kloubů a zad. Vyrábí ho americká společnost Performance Health Inc. Biofreeze gel je světovou jedničkou mezi přípravky na místní úlevu od bolesti, která díky jeho unikátnímu složení proniká ke zdroji bolesti téměř okamžitě a poskytuje úlevu od bolesti zad svalů a kloubů až na tři hodiny. Proto je používán vrcholovými i rekreačními sportovci po celém světě.

Biofreeze® chladivý gel proti bolesti

Biofreeze® gel

Biofreeze® je chladivý gel pracující na principu léčby chladem, který se využívá jako terapeutická pomoc při léčbě bolavých nebo poraněných svalů. Je vyráběný společností Performnace Health v Pensilvanii. Biofreeze® je využíván po celém světě pro úlevu od bolesti spojené se svalovou tkání.

 

Léčba chladem

Biofreeze® je nejčastěji využíván k úlevě od bolesti formou léčby chladem. Biofreeze® má na tělo stejný vliv jako pytlík s ledem akorát s tím rozdílem že proniká hlouběji do tkáně. Léčba chladem spočívá v tom, že ošetřovanou oblast zchladíme na nižší nej je průměrná teplota těla. Jak je známo teplo zvyšuje proudění krve a chlad dělá pravý opak. Snižuje proudění krve do dané oblasti. Tento efekt se také nazývá kryoterapie, která omezí schopnost vnímat a vysílat informace o bolesti. Chlad také zamezuje otékání dané oblasti.

 

Z čeho je Biofreeze® chladivý gel proti bolesti vyrobený?

Jeho dvěmi hlavními složkami jsou mentol a propylalkohol, který se stará o rychlejší vstřebání mentolu do pokožky, který potom svým chladivým účinkem zabrání nervovým vláknům aby přenesli signál o bolesti do mozku kde by byl vnímán jako bolest. Biofreeze používá vzácnou bylinu zvanou Ilex. Tato bylina je výtažkem z posvátné jihoamerické rostliny, která je poté přepravena do Pensilvanie, aby se z ní vyrobil Biofreeze®.